Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víla


Popis: Víly jsou krásné, mladé, milé dívky které se za nejjasnější noci prohánějí po lesích. Mají na sobě krásné šaty. Vlasy mají zářivé jako sluneční svit. Ale když se rozzlobí mají je černé jako ta nejtemnější noc. Víly se málo kdy rozzlobí takže je skoro nemožné vidět Vílu s černými vlasy. Některé Víly mají pořád černé vlasy ale to jsou ty co utekly k lidem a už nechtěly být Vílami, tak je takhle ostatní Víly potrestaly za zradu. Už nikdy nebudou krásné a nikdy nebudou moci pomáhat poutníkům. Jen bloudí lesem jako černý stín. Nejsou mrtvé ani živé.

 

Povaha: Jsou to milá stvoření. Pomohou ztraceným poutníkům najít cestu zpět z lesa.

 Jeskynní Víly jsou úplně jiné. Ty naopak lákají poutníky do záhuby, do nějaké propasti či rokle odkud se nedostanou nikdy ven. Těší je lidské utrpení a bezmoc.

 Malé Víly které mají křidélka ty svítí svými malými tělíčky poutníkům na cestu ven s temného lesa, mají barvy Slunce, Měsíce, ohně a vody.

 

Společenský život: Víly se v jednom kuse radují. Největší radost jim přináší běhání po hladině rybníka či lesní louže za úplňku. Dělají si různé hostiny jen tak sobě pro radost a vždycky mají sousty jídla pití a veselé hudby na zatancování a pobavení. Víly jsou velice dobré tanečnice. Mají svou královnu a na její počest vždycky nacvičí nějaký nový všem neznámý tanec aby se královna co nejvíce pobavila a měla radost ze svých družek a nástupkyň.

 

Oblečení: Každá víla má ne sobě šaty která nejvíce odpovídají její povaze. Červené jsou pro temperamentní Víly. Oranžové pro Víly kteří jsou plné života. Modré pro milé hodné a něžné víly. Zelené pro víly které milují přírodu a vše kolem sebe. Žluté pro svěží víly které v jednom kuse vymýšlejí nové a nové tance. Bílé pro stydlivější víly které nemají moc v oblibě se někde ukazovat ale těch je velice málo.

 Šedé až černé patří jeskynní vílám přináší smrt a utrpení. Tyto víly nejsou nikdy pozvány na slavnosti ostatních víl.