Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drak

Popis: Existují dva odlišné druhy draků: Ohnivý a Ledový.

 Ohnivý drak chrlí oheň, má své doupě někde daleko od lidí aby ho nemohli zabít jako svoji trofej nad krb. Jako potravu má nejraději ovce, kozy, dobytek, koně, lesní zvěř. Ale ne jak je známo Ohnivý drak nepožírá panny které mu vždy naservírují obyvatelé vesnice aby je Ohnivý drak nechal na pokoji.

 Ledový drak místo ohně chrlí led. Žije daleko na severu kam málokdy zavítá člověk aby se s ním utkal na život a na smrt. Většinou v tomto pošetilém boji vítězí drak. Ledový drak má rád k potravě ryby a nějaká  zvířata co tam na severu žijí. Ledový a Ohnivý drak se málo kdy potkají ale když k tomu dojde je to nelítostný boj mezi dvěma živočišnými druhy.

 

Povaha: Ohnivý drak má výbušnou povahu. Kdyby ho něco nebo snad někdo probudil z jeho spánku byl by strašně moc mrzutý a byl by schopný celé své doupě spálit na prach.

 Ledový drak je takový „pohodář“. Skoro nic ho nerozčílí ale až na jednu věc. Křik lidí. To je věc kterou úplně nenávidí je schopný udělat z těch lidí co ho naštvali ledové sochy.

 

Společenský život: Všichni draci jsou samotáři. Nežijí pohromadě v páru ale každý odděleně. Létají na známá místa kde se spáří a zase odletí každý sám do svého doupěte. Mezi samci vznikají veliké boje o samice. Někdy se stane že se samci zabijí nebo smrtelné zraní jen aby dostali tu svou vyvolenou samici. Jednou za 200 let se stává že se spáří Ledový drak s Ohnivým. Tím vznikl nejstrašnější a nejobávanější drak. Umí chrlit led ale i oheň.

 

 Zázemí: Doupě je většinou jeskyně, skála, úkryt pod vodopádem a spousta dalších míst kde je Ohnivý drak chráněný.

 Ledový drak má své doupě někde hluboko pod ledem. Někde na velkém ledě má otvor kudy vylézá ven, jinak celé doupě je pod povrchem země. Když není led dostatečně silný Ledový drak si sám udělá silnější vrstvu ledu aby měl co nejpohodlnější doupě.

 

Boj: Ohnivý drak bojuje s lidmi už odnepaměti. Lidé se snaží mít doma dračí hlavu, dračí zuby nebo dračí kůži. Postupně po letech se někteří lidé začali stávat Drakobijci kdo měl víc úlovků za rok byl nejlepší. Ale Ohnivé draky bylo velice těžké vypátrat. Když se to bojovníkům náhodou povedlo něž se dostali do doupěte spálil je veliký žár který následoval oheň. Bylo skoro nemožné Ohnivého draka zabít. Ale jak se lidé zdokonalovali tím se zdokonalovali také zbraně, na které nebyli Ohnivý draci připraveni. Když si zaletěli pro oběd nějakou tu ovci nebo kozu zasáhl je rychlí šíp který vystřelil střelec z kuše nebo z luku. To Ohnivé draky velice překvapilo a než si na to začali dávat pozor ubyli jich statisíce.

 Zato Ledový draci bojují málo s lidmi jen občas se na severu nějaký šílenec objeví aby skolil Ledového draka. Ledoví draci bojují s jinými bytostmi. Jako jsou ptáci kteří stejně jako oni umějí chrlit led, nebo když se na Ledového draka vrhne veliká smečka vlků má také co dělat aby se ubránil.

 Ledový draci nebojují s Ledovými draky stejně tak jako Ohnivý draci nebojují s Ohnivými draky. Ale když se stane že se tito dva draci setkají je to velice nelítostný boj. Většinou to skončí že jsou jen zranění ale občas se také stane že se navzájem zabijí.

 

Zbroj: Po letech se také stalo že si lidé ochočili některé Ohnivé draky a osedlali je. Také jim dali po celém těle kromě křídel velice pevnou zbroj. Jejich zbraní je jejich oheň. Když měla armáda Ohnivého draka nikdo ji nedokázal porazit.

 Ledového draka se nikdy nikomu nepodařilo ochočit ani osedlat a mít ho v čele svojí armády.