Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elf

Popis: Elfové jsou vysocí, štíhlí a velmi rychlí tvorové. Špičaté uši jsou jejich prioritou díky nim dokáží slyšet na velkou vzdálenost. Celkový pohled na Elfa vytváří v člověku strach ale i zároveň ukazuje celkovou krásu těchto tajemných tvorů.

 

Povaha: Elfové jsou mírumilovné tvorové. Mají velikou spoustu zvířat o která se starají aby ji Matka příroda pomáhala v jejich hospodářství. Každý Elf má své „pole“ o které se sám stará aby měl na zimu dost potravy pro sebe a svou rodinu. Ke všemu se chovají s láskou a úctou jako by vše bylo živé, mělo vše stejnou cenu a stejný  význam.

 

Společenský život: Nepatří mezi každodenní náplň jejich skromného života. Většinou se radují po vyhraném boji nebo při Elfí svatbě. Elfí páry k sobě dávají mágové tak aby se k sobě hodili po bojové stránce. Například aby jeden z páru uměl rychle běhat a druhý dobře mířit lukem. Aby jejich děti byli ti nejlepší bojovníci.

 

Zázemí: Elfové nebydlí v nějakých přepychových palácích. Mají své vesničky které obývají, když prohrají boj jsou většinou nuceni toto místo opustit. Elfí vesničky jsou v hlubokých lesích a nebo na úpatí hor kam se jen tak někdo nedostane. Udělané jsou ze dřeva které drží celý příbytek pohromadě, listí stromů chrání jako střecha před deštěm. 

 

Boj: Bojovníci nejsou jen muži jak je zvyklostí u jiných tvorů ale i u nás lidí. Bojují i ženy, jsou krásné takže nejdřív protivníka očarují svou krásou a poté ukáží svou bojovou stránku.

 Elfové nebojují meči nebo sekyrami. Ale jejich největší zbraní se kterou umějí velice dobře zacházet je luk a šípy. Elfové mají své mágy, čaroděje. Umějí předpovídat budoucnost ale i co je pro Elfy nejdůležitější umí udělat kouzla na šípy, takže šíp který jedou zasáhne cíl je možno znovu použít. Nebo také mágové očarují šípy aby byli jedovaté nebo aby protivník nezemřel hned ale umíral postupně ve velkých mukách.

 Boj většinou nevyvolávali Elfové ale protivník. Protivníci jsou lidé nebo jiní lesní, vodní ale i vzdušní tvorové.

 

Zbroj: Většinou je na takových místech aby nebránila Elfům rychle a mrštně se pohybovat při boji. Zbroj je udělaná z kovu a mágové jí navíc očarují aby byla ještě odolnější.

 Nachází se  na zádech a ramenou aby nebyl Elf poškrábaný od luku, na hrudi až dolu k pasu vedou po bocích dva silnější pruhy zbroje. Chrání si také nohy. Na přední straně stehen mají odlehčenou zbroj kuli pohybu. Na nohách mají vysoké boty které sahají až do půl lýtek.