Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skřet


Popis: Skřet je malý obyvatel nejtemnějšího lesa. Dorůstá se maximální výšky 110cm. Díky své tmavě zelené místy až černé kůži se skřet dokáže krásně maskovat aby ho nepřítel nevyděl. Mnoha lidem se Skřeti nelíbí, nejsou to žádní krasavci ani milí obyvatelé lesa.

 

Povaha: Skřeti jak je už známo nejsou žádní milý a hodní tvorové. Spíše naopak. Skřeti vyvolávají různé boje, souboje mezi sebou aby bylo vidět kdo je z nich nejsilnější. Ale jakmile dojde na opravdový boj dokáží i ve svém největším sokovi najít spolubojovníka.

 

Společenský život: Skřeti si mezi sebou nacházejí své partnery a partnerky sami. Nikdo jim nenařizuje jak se mají správně chovat a jak dodržovat základy slušného chování.

 

Zázemí: Skřeti většinou bydlí v dutých doupatech nějakého starého stromu na co nejodlehlejším místě v lese. Nestaví si domečky na jednom místě totiž nevydrží moc dlouho tak by to bylo celkem zbytečné.

 

Boj: Skřeti jsou velmi rychlí a nenápadní bojovníci. Většinou útočí se zálohy a zákeřně. Nečekaně skočí na nepřítele a usmrtí. Jakou svou nejúčinnější zbraň mají malé nožíky ale velice ostré a špičaté. Díky svému maskování se Skřeti skovají kdekoliv v lese třeba v keři, nebo v jehličí popadaném na zemi od vysokých jehličnanů. Při boji se mezi sebou domlouvají posíláním myšlenek mezi svými druhy.

 

Zbroj: Skřeti nemají skoro žádnou zbroj. Obvykle si s sebou do boje vezmou jen zbraň a štít. Ale ti nejsilnější bojovníci si na sebe přece jen vezmou nějakou tu helmu. Helma je většinou vyrobená z lebky nepřítele potažená trochou nějaké směsi kovu.